روز اول آذرماه به عنوان روز اصفهان ثبت ملی شد و تعیین نماد

تاریخ درج : 1397/8/27

روز اول آذرماه 97 نهمین همایش  بزرگداشت روز اصفهان می باشد 

همچنین تصویری که مشاهده می کنید به عنوان "نماد روز اصفهان" نیز تصویب شد

ثبت روز ملی اصفهان با تصویب شورای اسلامی شهر اصفهان و همچنین تعیین نماد قوس برای روز نکوداشت اصفهان در دستور کار شهرداری اصفهان قرار گرفت.

نماد روز اصفهان 

به گزارش خبرنگار ایمنا، این لایحه همراه صورت جلسه تعدادی از پژوهشگران و اصفهان‌شناسان حاکی از پیشنهاد تعیین روز یکم آذرماه به‌عنوان روز نکوداشت اصفهان ضمن اعلام نظریات کمیسیون‌های تلفیق و فرهنگی و ورزشی سومین بند دستور جلسه شورای شهر اصفهان در پنجاه و ششمین جلسه علنی بود.

این لایحه مخالفی نداشت و مهدی مقدری، سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان در قالب موافق این لایحه پیشنهادی مبنی بر تعیین برندی برای روز نکوداشت اصفهان ارائه داد.

وی افزود: نمادی که در حال حاضر برای شهر اصفهان در نظر گرفته شده است ویژه گردشگری است و پیشنهاد می‌شود نماد "قوس" به عنوان نماد روز نکوداشت اصفهان تعیین شود.

ثبت روز ملی اصفهان در دستور کار شهرداری قرار گیرد

همچنین مهدی مقدری، عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه اعضای کمیسیون فرهنگی خواستار ثبت روز ملی اصفهان هستند، گفت: ما بر این باوریم که روز نکوداشت اصفهان را باید به روز ملی اصفهان ارتقا داد.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق شهردار اصفهان باید در شورای فرهنگ عمومی پیگیری‌های قانونی برای ثبت روز ملی اصفهان را در دستور کار خود قرار دهد.

فریده روشن، رییس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این خصوص با بیان اینکه همزمان با روز اصفهان از سند ثبت روز نکوداشت اصفهان که با پیگیری‌های سازمان میراث فرهنگی انجام شده است رونمایی خواهد شد، گفت: همچنین نباید نسبت به هفته فرهنگی اصفهان در اردیبهشت‌ماه غفلتی صورت گیرد.

در نهایت این لایحه با تاکیداتی از جمله پیگیری شهردار اصفهان در خصوص ثبت روز ملی اصفهان در شورای فرهنگ عمومی، استمرار هفته فرهنگی اصفهان همزمان با سالروز ولادت شیخ بهایی و تثبیت نماد اصفهان با نماد "قوس" با ۱۰ رای اعضای شورای شهر اصفهان به تصویب رسید.

پوستر و برنامه های نهمین همایش بزرگداشت روزاصفهان

پوستر روز اصفهان

 

پوستر روز اصفهان

 

برنامه های روز بزرگداشت اصفهان

منبع خبر

 


اشتراک گذاری بازگشت به لیست خبرها

شرکت نصف جهان در سال 1378 در عرصه فن آوری اطلاعات شروع به فعالیت نموده است. تا کنون با انجام پروژه های مختلف در زمینه های گوناگون سابقه درخشانی را از خود بر جای گذاشته است. مهمترین استراتژی این شرکت کسب رضایت حداکثری مشتریان عزیز بوده که در این راستا به توفیقات فراوانی دست یافته ایم.