تنها ۳۰ درصد از اصفهانی‌ها در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن شرکت کردند

تاریخ درج : 1395/7/27

براساس اعلام ستاد سرشماری نفوس و مسکن استان اصفهان، تا صبح امروز ۳۰ درصد از خانوارهای استان اصفهان در طرح اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن شرکت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، فرماندار اصفهان ظهر امروز با حضور در مراسم افتتاح طرح حضوری سرشماری نفوس و مسکن استان اصفهان اظهار داشت: امر سرشماری یکی از مسائل روز و مهم و سرنوشت‌ساز کشور تلقی می‌شود که باید نسبت به انجام آن به شکل جدی وارد عمل شد.

فضل‌الله کفیل با بیان اینکه اجرای مطلوب سرشماری نفوس و مسکن با همکاری سایر دستگاه‌ها میسر است، افزود: از اداره کل آموزش و پرورش، شهرداری اصفهان و صدا و سیما در سطح ملی و استانی بیشترین همکاری دیده شد.

وی تصریح کرد: سرشماری سال 95 با سایر سرشماری‌ها متفاوت بوده و افراد مجربی که در این سرشماری حضور دارند این دوره را دوره جدیدی در این راستا می‌دانند زیرا با تجربیات جدید به داشته‌های آنان افزوده می‌شود.

فرماندار اصفهان بیان کرد: برای نخستین بار در ایران سرشماری با اینترنت صورت می‌گیرد و قلم و کاغذ از دست ماموران سرشماری حذف می‌شود در صورتی که در دوره‌های قبل به این صورت نبوده است.

وی با اشاره به مشارکت مردم در امر سرشماری نفوس و مسکن گفت: همچنین برای نخستین بار از مردم خواسته شد که با استفاده از اینترنت اقدام به ثبت نام در سامانه کنند تا کار با سرعت بیشتر و به صورت مردمی شکل گیرد، این حرکت و مشارکت مردمی هم برای نخستین بار در امر سرشماری صورت گرفت.

کفیل خاطرنشان کرد: در پیش‌بینی‌ها 30 تا 35 درصد مشارکت مردمی برای رسیدن به حد مطلوب انتظار می‌رفت که این مشارکت بسیار خوب و مناسب شکل گرفت که شاهد حدود 30 درصد مشارکت مردمی تا پایان ساعت 24 امشب هستیم.

وی افزود: در مرحله ابتدایی سرشماری 657 نفر به عنوان مامور در ستادها برای همکاری با فرمانداری گزینش شدند و همه نیروهای کارشناس و ماموران سرشماری آموزش‌های لازم را سپری کرده‌اند و همه کمبودها رفع شده، تا از صبح فردا فعالیت خود را آغاز کنند.

فرماندار اصفهان از همکاری نیروی انتظامی با ستادهای سرشماری نفوس و مسکن خبر داد و گفت: در صورتی که کارشناسان و ماموران با مشکل مواجه شوند کلانتری به کمک آنان می‌آید. پرسشگران و ماموران سرشماری تکریم و احترام به شهروندان را رعایت کنند تا با ایجاد رابطه خوب و شایسته نتیجه مورد نظر دولت و کشور حاصل شود.

اتصال به اینترانت در سرشماری 95، برای نخستین بار

معاون سازمان برنامه و بودجه استان اصفهان با حضور در این جلسه اظهار داشت: 40 درصد از جمعیت استان اصفهان در شهر اصفهان و 45 درصد آن در شهرستان اصفهان حضور دارند بنابراین انتظارات در امر سرشماری از اصفهان بسیار بالا بوده و وجود مشکلات در این راستا طبیعی است.

محمدرضا لعلی افزود: سرشماری امسال با سال‌های گذشته بسیار متفاوت بوده زیرا در دوره‌های گذشته یک مکان و سیستم برای انجام آن کافی بود اما در سرشماری امسال اتصال به اینترانت وجود دارد که حتما باید از آن استفاده شود.

وی تصریح کرد: ستادهای سرشماری در سایر شهرستان‌های استان اصفهان در محل فرمانداری قرار دارند اما در اصفهان به سبب فعالیت 9 ستاد امکان حضور در فرمانداری وجود ندارد.

657 نفر مامور، کار سرشماری در اصفهان را برعهده دارند

معاون سازمان برنامه و بودجه استان اصفهان گفت: از بسیاری از ستادهای سرشماری بازدید صورت به عمل آمد و مشکلی مشاهده نشد اما ستاد بهارستان از مکان مناسبی برخوردار نبود که به سبب امکان اتصال به اینترانت باید از این محل استفاده کنند.

وی از استفاده از یک هزار و 691 دستگاه تبلت در سرشماری نفوس و مسکن 95 اصفهان خبر داد و گفت: اداره آموزش و پرورش همکاری خوبی در اجرای این طرح با فرمانداری داشته و  برای همکاری مدیران مدارس با این طرح بسته‌های تشویقی برای آنان در نظر گرفته شده است.

لعلی تصریح کرد: مشارکت مردمی نقش شایسته‌ای در این سرشماری ایفا می‌کند و تا صبح امروز حدود 30 درصد مشارکت از سوی مردم استان اصفهان مشاهده شد

رئیس امور هماهنگی و اجرایی سرشماری نفوس و مسکن شهرستان اصفهان با حضور در این جلسه اظهار داشت: امکانات در بیشتر ستادهای سرشماری مجهز بوده اما در برخی از ستادها به امکاناتی از جمله دستگاه فاکس و صندلی راحت برای کارشناسان نیاز است.

محمد ساعدی‌فر با اشاره به امکانات قرارداده شده در اختیار نیروهای خدماتی، افزود: همه نیروهای سرشماری شامل معاونان، کارشناسان و ماموران از آموزش‌های لازم برخوردار بوده تا با آمادگی لازم فردا صبح کار خود را آغاز کنند.

وی گفت: 657 نفر مامور، کار سرشماری در اصفهان را بر عهده دارند که به سبب اینکه نیازی به استفاده از کاغذ و قلم نیست به هر کدام از آنان تبلت تحویل داده شده است.

 

منبع : تسنیم


اشتراک گذاری بازگشت به لیست خبرها

شرکت نصف جهان در سال 1378 در عرصه فن آوری اطلاعات شروع به فعالیت نموده است. تا کنون با انجام پروژه های مختلف در زمینه های گوناگون سابقه درخشانی را از خود بر جای گذاشته است. مهمترین استراتژی این شرکت کسب رضایت حداکثری مشتریان عزیز بوده که در این راستا به توفیقات فراوانی دست یافته ایم.