معرفی :
 آب ملخ

 

بهشت پنهان: آب ملخ

منبع: راسخون
آب ملخ در 60 کیلومتری جنوب غرب سمیرم واقع است و تخت سلیمان(جذابیت اصلی آب ملخ) دو کیلومتر با آب ملخ فاصله دارد. در این منطقه به علت طبیعت خاص خودش، ریزش های جوی فراوانی هر سال نصیب ساکنین می شود. رود خانه مار برکه در نزدیکی آب ملخ است که چشمه های زیادی به آن می ریزند که یکی از آنها همان چشمه آب ملخ است. تختگاه و قدمگاه سلیمان در تنگ بسیار گودی قرار دارد وبه صورت پلی سنگی از قرن ها پیش وجود داشته است. فاصله این پل سنگی تا قله 900 متر است و در وسط این پل در ضلع شمالی آن غاری وجود دارد که از آن چشمه ای با آب شیرین و نیمه گرم جاری می شود و به صورت آبشار پودر و روی مار برکه پخش می شود که صحنه ای بدیع را به وجود می آورد.( در عکس ها می توانید ببینید).
وجه تسمیه
قبلا مردم اعتقاد داشتند که وقتی مزارع با حمله ملخ ها روبرو شوند، ریختن مقداری از آب این چشمه در یک ظرف و گذاشتن آن کنار مزرعه، آفت را دور می کند. در مورد تخت سلیمان هم اعتقاد بر این است که حضرت سلیمان نبی در طی سفری، از این منطقه گذشته است و کمی در آنجا استراحت کرده است.
نکاتی دیگر
دراین قسمت به شرح نکاتی در مورد این مکان زیبا می پردازم و پس از آن عکس ها را ببینید که از هر توضیحی واضح تر هستند. 1- برای دیدن تخت سلیمان و بی خطر طی نمودن این قسمت، نیاز به کفش ها یی دارید که دارای چسبندگی کافی بر روی سطوح سنگی خیس و پوشیده با جلبک باشد. این نکته ایمنی را حتما رعایت کنید. 2- هرگز به فکر شیطنت و نشان دادن دل و جرأت خود نباشید. در صورت پرت شدن از دامنه ها به علت شیب تند(دره های این منطقه حالت V دارند)، تقریبا شانسی برای زنده ماندن نیست و حتی جسد بسیاری از قربانیان کشف نشده است. طبق هشداری که بر روی تخته سنگی نوشته شده بود تا تاریخ سفر ما، 29 نفر در آن مکان جان باخته بودند. پس بسیار مراقب باشید. 3- از نظر حیوانات وحشی در این منطقه تقریبا خطری وجود ندارد، شما می توانید شب را در آن جا بمانید و با خیال راحت استراحت کنید. 4- به شدت خواهشمندم از آلوده کردن محیط با زباله هر چند زباله طبیعی باشد، پرهیز کنید تا در دفعات بعدی شما هم از دیدن طبیعت این مکان لذت کافی ببرید. 5- همچنین از آلوده کردن آب چشمه، به شدت پرهیز کنید. 6- در آب ملخ هیچ گونه فروشگاه، سرویس بهداشتی عمومی و یا امکانات دیگر وجود ندارد. پس فکر همه چیز را بکنید. 7- و در پایان این که در حال حاضر وحشتناک ترین راه خود کشی در ایران که تا کنون به ثبت رسیده، سفر به آب ملخ آن هم در فصل سرما است.شرکت نصف جهان در سال 1378 در عرصه فن آوری اطلاعات شروع به فعالیت نموده است. تا کنون با انجام پروژه های مختلف در زمینه های گوناگون سابقه درخشانی را از خود بر جای گذاشته است. مهمترین استراتژی این شرکت کسب رضایت حداکثری مشتریان عزیز بوده که در این راستا به توفیقات فراوانی دست یافته ایم.